Kezdem fordított sorrendben, az előző bejegyzés végéhez igazodva.
Amikor a nők hüvelyi fertőzéssel küzdenek, a férfiak nemes szervét is illik kezelésbe venni (ez természetesen csak akkor érvényes, ha óvszer nélkül történik a szeretkezés). Ez gyakorlatilag hasonló kúrát jelent, mint a nőknél. A férfiak is alkalmazhatják a grapefruit cseppeket (alkoholmentes!!!), ezüst cseppeket teafaolajat (mindegyiket szigorúan csak hígítva!!!) a hímvessző lemosásához a megfelelő technikával (értem ezalatt a fityma hátrahúzását, stb...).
Erről jut eszembe: a kisfiúknál, fiú csecsemőknél, amikor el kell kezdeni a "kukihúzogatást", és a hátrahúzáskor az anya vöröses gyulladást, vagy "túrósodást" tapasztal, szintén érdemes kipróbálni a fent írt szereket. Pontosabban leginkább az ezüst cseppeket, vagy az alkoholmentes (glicerines) grapefruitmag kivonatot. 1-2 nap alatt lehúzza a gyulladást, nem szenved annyit a kicsi, a pisilés sem jár akkora fájdalommal.
A férfiak számára is javasolt az ülőfürdő és a hideg törzsfürdő, ha gyakori, vagy elhúzódó kismedencei panaszaik vannak. A hideg törzsfürdő kúrát NE akkor végezzék a férfiak, amikor akut gyulladásban van a prosztata, akkor a meleg fürdő a jó. A fürdőhöz az alábbi illóolajakat használhatják: levendula, teafa, kamilla, zsálya, cickafark, körömvirág, kakukkfű. Az aromaterápiás fürdőnek kettős szerepe van:
1. A meleg fürdővíz átmelegíti a gyulladt prosztatát, ami így gyorsabban normalizálódik.
2. Az illóolajok felszívódnak a bőrön keresztül, és 20 percen belül már a véráramban keringenek, eljuttatván az olajakat a szervekhez, ahol kifejthetik gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatásukat.
A férfiak számára ajánlott gyógynövényeket 2 csoportba osztanám:
1. hormonszerűen ható növények (speciálisan ható hormonaktivitást hordozó gyógynövények):
fűrészpálma, cickafark, komló, zsálya, festőmályva, virágpor
2. A másik csoportba tartoznak az általánosan gyulladáscsökkentő, húgyutakra ható gyógynövények.
Uraim! Csak bátran! Be a hideg vízbe, be a főzetekbe!
1.
Fűrészpálma (Serenoa repens)
A fűrészpálma a pálmafélék családjába tartozó faj, Észak-Amerikában honos növény, melynek ovális, húsos termését (bogyóját) használja fel a gyógyászat és a népgyógyászat. Egy 19. század végi leírás szerint visszataszító íze van a fűrészpálma termésnek, de a floridai szeminol indiánok egyik fő tápláléka volt.Fő hatóanyagai a zsírsavak és a fitoszterolok. A hagyományos és a népi gyógyászat is egyaránt használta/használja a növényt.
Régebben a nők terméketlenségére, menstruációs ciklus beállítására, mindenféle húgyúti panaszokra, sőt, általános roborálóként (gyengeség, nagyobb betegség utáni felépülést segítő szerként) is használták a növény kivonatait, manapság már inkább a prosztata problémákra javasolják. Tisztítja és tonizálja a húgyutakat, szerepet játszik a szövetek regenerációjában.
Mivel fitoösztrogént tartalmaz (fitoszterol), a fűrészpálma nem csak férfiaknál alkalmazható, hanem nőknél is. Ahogy azt már fentebb is írtam, segíthet a fájdalmas, rendszertelen menstruációnál, de a mellek fejlődésénél is.
Kevésbé ismert, hogy a fűrészpálma kivonata kiváló köptetőszer, segít megakadályozni a nyálkahártya irritációt, és kitisztítja a felgyülemlett, letapadt nyálkát a légutakból.
Komló (Humulus Lupulus)
A komló a kenderfélék családjába tartozik, hazája Dél- és Közép-Európa, Németországban nagy mennyiségben termesztik. Nálunk ártéri erdők, cserjések közelében jellemző. Fő hatóanyagai a keserűanyagok (humulon, lupulon, floroglucid), gyantaanyagok, fitoszterolok (fitoösztrogének), flavonoidok, cseranyagok.
A komló elsősorban nyugtatóként, altatóként ismert, amit gyermekeknél is lehet alkalmazni, azonban nem csak erre jó az ismert söralapanyag.
Keserűanyag-tartalma miatt kitűnő májserkentő, epetermelés-serkentő és emésztésjavító.
A prosztatabántalmak kezelésében természetesen itt is a fitoszterolok az elsőrendűek. Gyakorlatilag hasonlóan hat, mint a többi növény. Csökkenti a duzzanat okozta panaszokat, javítja a vizelet átfolyását, gátolja az extra tesztoszteron termelődését.
Cickafark (Achillea millefollium)
A cickafark a fészkesvirágzatúak családjába tartozik, a drogja a herbája, tehát a föld feletti virágos hajtása. Fő hatóanyagai az illóolajak (kékolaj - kamazulén), fenolsavak, cseranyagok, keserűanyagok, matricaria-észterek, és persze fitoszterolok (fitoösztrogének).
A cickafarkat elsősorban nőgyógyászati panaszokra, görcsoldásra, fehérfolyás ellen, rendszertelen menstruációs ciklusra, klimaktériumban a panaszok csökkentésére alkalmazzák, de keserűanyag-tartalmának köszönhetően ugyanolyan jó emésztésjavító, mint a többi keserűanyagot tartalmazó társa, és a fitoösztrogének miatt a prosztatapanaszok elleni teakeverékekben is szerepel.
Virágpor
A virágpor az apiterápia fontos gyógyító terméke, a virágos növények hím jellegű ivarsejtjeiből áll. Magas biológiai értéke miatt jelentős energiaforrás az ember számára is (a méheknek - a fiatal méhálcáknak - elsődleges tápanyag). Fontos fehérjeforrás, mivel mintegy 20 aminosavat tartalmaz, ezen kívül közel száz enzimet is, köztük a fontos emésztőenzimeket. Fitoszterin-tartalma miatt alkalmazhatjuk a prosztatabántalmak kiegészítő kezelésére, elsősorban a kakukkfű és a zsálya virágporát.
A következő bejegyzésben a húgyúti fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő növényekről olvashatsz.
Biorezonancia Budapesten
Kedves Látogató! Az állapotfelmérés és tanácsadás jelenleg szünetel.
A test egészségének megőrzése érdekében elkészítem Neked személyes funkcionális elektrodinamikai tesztedet, ami megmutatja, hogy milyen folyamatok zajlanak a szervezetedben, mennyire vagy lúgos vagy savas, milyen mértékben raktározzák sejtjeid a salakanyagokat, milyen tápanyagok hiányoznak a szervezeted tökéletes működéséhez. A megbomlott egyensúlyt személyre szabott terápiával és folyamatos konzultációval, terápiákkal segítek helyreállítani.
2010. augusztus 1., vasárnap
Gyógynövényes alternatívák férfiaknak
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.